Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pasłęk: Nowy samochód dla OSP Marianka

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
od 16 lat
17 listopada w miejscowości Marianka, gmina Pasłęk, odbyła się uroczystość przekazania nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault Master, dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Mariankach. Wartość pojazdu, to imponujące 375 tys. 900 zł.

Zakup został sfinansowany dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przekazał 197 tys. 950 zł., oraz środków samorządowych w wysokości 197 tys. 950 zł. Oficjalny akt przekazania podpisał burmistrz Pasłęka, dr Wiesław Śniecikowski.

Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy Marianki oraz osoby bezpośrednio lub pośrednio zaangażowane w proces pozyskania nowego sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Wśród gości znalazł się również poseł Andrzej Śliwka, który aktywnie wspierał inicjatywę zakupu nowego pojazdu dla OSP Marianka.

Poseł Śliwka wyraził radość z efektów wspólnej pracy strażaków z Marianki, pasłęckiego samorządu oraz swojego zaangażowania, które przyczyniły się do skutecznego sfinalizowania procesu pozyskania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Jego post na profilu społecznościowym podkreśla, jak istotna była współpraca wszystkich zaangażowanych stron w tym przedsięwzięciu.

Nowy sprzęt ratowniczy stanowi znaczące wzmocnienie dla druhen i druhów z Marianki, umożliwiając skuteczną i profesjonalną reakcję na różnorodne sytuacje awaryjne. Uroczystość przekazania samochodu była nie tylko ważnym wydarzeniem dla strażaków, ale również świadectwem skutecznej współpracy społeczności lokalnej i samorządu w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warminskomazurskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto