Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

"Dzieci Jerominów" zagościły w ostródzkiej Bibliotece "Przystań z Kulturą" (WIDEO)

Wojciech Gawor
Wojciech Gawor
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
5 grudnia - w 109 rocznicę urodzin Hansa Hellmuta Kirsta, w Bibliotece "Przystań z Kulturą", miłośnicy regionu i jego skomplikowanych dziejów, mieli okazję spotkać się na promocji wznowienia książki "Dzieci Jerominów" Ernsta Wiecherta. Kolejnego wybitnego pisarza niemieckiego pochodzącego z Prus Wschodnich. Prelekcję poprowadził Waldemar Mierzwa, wydawca książki i niestrudzony propagator historii Mazur, a skomplikowany życiorys Wiecherta, przybliżyła Pani prof. Ewelina Kamińska-Ossowska.
Wojciech Gawor

Przed spotkaniem w CUP-e, o godz. 16.30, kwiaty przy tablicy poświęconej Hansowi Hellmutowi Kirstowi złożyli przedstawiciele Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia Przewodników.

To kolejne niezwykle interesujące spotkanie z fascynującą i pogmatwaną spuścizną mieszkańców tej ziemi, bardzo pogłębione i dające wiele materiału do przemyśleń. I niewątpliwie zachęcające do następnej lektury.

Podczas wydarzenia, można było nabyć książkę w promocyjnej cenie, a stół z przekąskami zapewniło niezawodne Koło Gospodyń Wiejskich "Luba" z Lubajn. Posłuchajmy Pana Waldemara Mierzwy, autora świetnej pozycji pt. "Niczyje", starającego się zamknąć ten bogaty wykład w kilku minutach…

Wojciech Gawor
Wojciech Gawor

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warminskomazurskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto