Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyrok dla sędziego z Suwałk za jazdę po pijanemu z ostródzkim wątkiem

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
i.pl
Wstrząsający przypadek sędziego z Suwałk, skazanego przez Sąd Rejonowy w Ostródzie za jazdę po pijanemu, budzi kontrowersje i skłania Prokuratora Krajowego do wniesienia apelacji w celu wymierzenia surowszej kary. Sąd skazał sędziego na karę 20 tys. zł grzywny, co według Prokuratora Krajowego, jest niewspółmierne wobec powagi czynu.

Zdarzenie miało miejsce w sierpniu 2018 r., kiedy sędzia suwalskiego Sądu Okręgowego, Waldemar M., spowodował kolizję drogową w Suwałkach, mając 1,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sąd Rejonowy w Ostródzie orzekł grzywnę w wysokości 20 tys. zł, zakaz prowadzenia pojazdów na 6 lat, i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

Prokurator Krajowy, zdecydowanie kwestionuje tę decyzję, uznając ją za nieadekwatną do powagi czynu i społecznej szkodliwości. Apelacja Prokuratora Krajowego, ma na celu wymierzenie kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 3 lat, wraz z karą grzywny w wysokości 250 stawek po 80 zł każda.

Sędzia, który był przewodniczącym wydziału karnego Sądu Okręgowego w Suwałkach, zrezygnował ze stanowiska po zatrzymaniu. Przez ponad 2,5 roku unikał sądu, korzystając z różnych zwolnień lekarskich, aż w końcu przeszedł na emeryturę od 1 stycznia 2023 r.

Sprawa miała również swoje zawiłości proceduralne, gdyż akt oskarżenia pierwotnie trafił do Sądu Rejonowego w Augustowie, gdzie prezesem jest żona sędziego. Ostatecznie sprawa została przekazana Sądowi Rejonowemu w Ostródzie.

Cała sytuacja budzi liczne kontrowersje, zwłaszcza w kontekście nadużywania zwolnień lekarskich przez sędziego i zawiłości proceduralnych. Prokurator Krajowy dąży teraz do surowszej kary, aby ukarać sędziego z należytą powagą za popełnione przewinienie. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji po złożeniu apelacji.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warminskomazurskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto