Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Szkolne kluby wolontariatu – czym są i jak działają? (WIDEO I ZDJĘCIA)

Sylwester Kasprowicz
Sylwester Kasprowicz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W dniu 5 grudnia 2023 roku o godzinie 11:00 w Kuźni Społecznej w Olsztynie odbyła się wyjątkowa gala, poświęcona rozwojowi wolontariatu w Województwie Warmińsko-Mazurskim. Centrum uwagi skupiło się na prezentacji i działaniach szkolnych klubów wolontariatu, które stanowią niezwykłe źródło inspiracji dla młodych ludzi w regionie.
Sylwester Kasprowicz

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, przedstawiciele różnych grup wolontariackich z całego województwa mieli okazję dowiedzieć się, czym są i jak działają szkolne kluby wolontariatu. Trzej goście specjalni - Marzena Kołakowska, koordynatorka Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku, Magdalena Pelińska, opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie, oraz Krzysztof Świątek, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Olsztynie oraz Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i CKU w Ostródzie - dzielili się swoimi doświadczeniami i opowiedzieli, co motywuje uczniów do zaangażowania się w wolontariat na rzecz swojej lokalnej społeczności.

Sylwester Kasprowicz

Marzena Kołakowska, koordynatorka Szkolnego Koła Wolontariatu w Olsztynku, podkreśliła, że wolontariat nie tylko rozwija umiejętności społeczne uczniów, ale także kształtuje ich charaktery, ucząc empatii i odpowiedzialności.

Magdalena Pelińska, opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu w Łukcie, dzieliła się historiami sukcesu swojego klubu, ukazując, jak drobne działania uczniów mogą mieć ogromny wpływ na poprawę życia lokalnej społeczności.

Krzysztof Świątek, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu w IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, podkreślił znaczenie aktywnego uczestnictwa młodych ludzi w życiu społecznym oraz rozwijanie ich umiejętności przywódczych poprzez wolontariat.

Sylwester Kasprowicz

Gala ta nie tylko promowała ideę wolontariatu, ale także ukazała, jak zaangażowanie młodych ludzi może przynieść konkretne korzyści społeczności lokalnej. Szkolne kluby wolontariatu stanowią istotny element budowy społeczeństwa opartego na wartościach altruizmu i pomocy drugiemu człowiekowi. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu, Województwo Warmińsko-Mazurskie może liczyć na obiecującą przyszłość, zbudowaną na solidarności i trosce o innych.

Opracował: Sylwester Kasprowicz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warminskomazurskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto