Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowy krok w kierunku piłkarskiego ośrodka w Olsztynie

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
Olsztyński ośrodek szkolenia piłkarskiego przy al. Sybiraków zbliża się do realizacji, gdyż miejscy radni jednogłośnie zatwierdzili plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Teren ten, pozyskany przez miasto w 2015 roku w wyniku wymiany gruntów z Polskimi Kolejami Państwowymi, ma stać się nowym kompleksem sportowym, skoncentrowanym na szkoleniu dzieci i młodzieży.

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podkreśla, że

ośrodek ten ma być miejscem dedykowanym sportowcom młodego pokolenia

. Wstępna koncepcja powstała w 2019 roku, a teraz, po zatwierdzeniu planu zagospodarowania przestrzennego, prace nad projektem mogą ruszyć pełną parą.

Zgodnie z przyjętym planem, obszar o powierzchni ponad 7,7 ha będzie w zdecydowanej większości przeznaczony pod funkcję usług sportu i rekreacji. 92,7 proc. powierzchni zajmą pełnowymiarowe boiska, zadaszona trybuna oraz budynek biurowo-szkoleniowy z towarzyszącą infrastrukturą. Zieleń urządzenia i niewielkie obszary przeznaczone na zdrowie, pomoc społeczną czy dodatkowe usługi sportowe dopełniają całości.

Dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Olsztyna, Magdalena Binerowska, zaznacza, że plan jest elastyczny, umożliwiając szeroki zakres działań związanych z rekreacją i sportem.

W ramach Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego znajdą się cztery pełnowymiarowe boiska, zadaszona trybuna oraz budynek biurowo-szkoleniowy. Jedno z boisk spełni wymogi IV ligi, a jedno z trzech boisk szkoleniowych będzie miało zadaszenie pneumatyczne.

To kolejny krok miasta w rozwijaniu infrastruktury sportowej. W ostatnich latach powstały nowoczesne obiekty, takie jak pływalnia Aquasfera, Centrum Szkolenia Wodnego i Lodowego, czy zmodernizowane boisko w Dajtkach. Otwarcie zmodernizowanej Hali Urania planowane jest na połowę grudnia. Olsztyn kontynuuje inwestycje, tworząc atrakcyjne miejsca dla aktywności fizycznej i sportu.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warminskomazurskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto