Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowa era w służbie wojskowej: Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
od 16 lat
W najnowszym rozdziale historii polskiej armii, trwa nabór do innowacyjnej formy służby wojskowej - Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Oferując kandydatom trzy opcje: zawodową służbę wojskową, terytorialną służbę wojskową, oraz nowo wprowadzoną dobrowolną zasadniczą służbę wojskową, Wojsko Polskie stawia na elastyczność i zindywidualizowane podejście do służby.

Osoby wybierające Dobrowolną Zasadniczą Służbę Wojskową, przejdą dwuetapowe szkolenie, zaczynając od 28-dniowego szkolenia podstawowego, które kończy się uroczystą przysięgą. Następnie, przez kolejne 11 miesięcy, będą uczestniczyć w specjalistycznym szkoleniu w jednostce wojskowej, przy zachowaniu możliwości decyzji o niebyciu skoszarowanym.

WCR w Ostródzie rekrutuje żołnierzy
Wojciech Szymaniak

Warto podkreślić, że kandydaci otrzymają wynagrodzenie na poziomie pensji żołnierza zawodowego, również w okresie szkolenia. Kwota 4560 zł miesięcznie, to jednak tylko jedno z wielu świadczeń. Osoby w trakcie służby będą miały prawo do urlopu wypoczynkowego, możliwość przystąpienia do rezerwy aktywnej lub Wojsk Obrony Terytorialnej, a po zakończeniu 11-miesięcznego szkolenia specjalistycznego uzyskają pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz w zatrudnieniu w administracji publicznej.

WCR w Ostródzie rekrutuje żołnierzy
Wojciech Szymaniak

Dodatkowo, podczas służby, zapewnione zostaną zakwaterowanie, wyżywienie, mundur, ekwipunek oraz ubezpieczenie. Czas spędzony na szkoleniu może być także wliczony do ogólnego okresu odbywania służby wojskowej lub do okresu zatrudnienia, co stanowi dodatkowy atut dla kandydatów.

WCR w Ostródzie rekrutuje żołnierzy
Wojciech Szymaniak

Nowa forma służby wojskowej to efekt wprowadzenia Ustawy o Obronie Ojczyzny, której celem jest dostosowanie prawa wojskowego do współczesnych wyzwań oraz modernizacja finansowania polskich sił zbrojnych. W ramach tego planu, dąży się do osiągnięcia imponującej liczby 300 tysięcy żołnierzy w polskich siłach zbrojnych. Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa, staje się kluczowym narzędziem w tym procesie, umożliwiając jednostkom zwiększenie liczebności oraz budowanie solidnych rezerw.

WCR w Ostródzie rekrutuje żołnierzy
Wojciech Szymaniak

Wszelkie szczegóły znajdziecie na stronie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostródzie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warminskomazurskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto