Niebiańska Dominacja: KS Constract Lubawa 8:0 Isbjorninn w Lidze Mistrzów – wszystkie bramki – (WIDEO Z MECZU)

Sylwester Kasprowicz
od 16 lat
W historii sportu istnieją chwile, które stają się niezapomnianymi kawałkami legendy, wpisując się w panteon największych osiągnięć. Jednym z takich wyjątkowych momentów jest bez wątpienia drugie historyczne zwycięstwo mistrzów Polski, KS Constract Lubawa, które zdobyło oszałamiające 8:0 przeciwko drużynie Isbjorninn w fazie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. To starcie nie tylko wyróżniło się wynikiem, ale i stało się wyrazem absolutnej dominacji oraz wyjątkowych umiejętności zespołu z Lubawy.

Mecz, który odbył się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie dziś o godz. 19:30, już na samym początku zapowiadał emocje. KS Constract Lubawa, po zdobyciu tytułu mistrza Polski w poprzednim sezonie, wchodził na parkiet z pewnością siebie, ale także z ogromnym szacunkiem do przeciwnika. Isbjorninn, drużyna reprezentująca Islandię, również posiadała swój bagaż doświadczeń i ambicji.

KS Constract Lubawa

Można było przewidzieć, że to będzie spektakl. KS Constract Lubawa otworzył wynik już w 5 minucie, zdobywając pierwszego gola, co tylko podgrzało atmosferę na lubawskiej hali. W kolejnych minutach zawodnicy z Lubawy nie zwalniali tempa, a ich pressing oraz szybkie akcje ofensywne były nie do zatrzymania dla drużyny Isbjorninn. Wynik 5:0 na koniec pierwszej połowy to wynik, który wszyscy obserwujący mecz będą mieli w pamięci na długo.

Druga połowa nie przyniosła ukojenia dla drużyny z Islandii. KS Constract Lubawa kontynuował swój wspaniały występ, zdobywając kolejne trzy bramki. Każdy z graczy wydawał się być natchniony, grając z determinacją i pasją godną najlepszych. Dla kibiców na trybunach i tych oglądających mecz przed monitorem komputera na youtube, było to prawdziwe święto futbolu, prawdziwa uczta dla oczu.

To jest zwycięstwo, które z pewnością zapisze się w historii klubu z Lubawy. W tym dniu KS Constract Lubawa udowodnił, że marzenia o wielkich osiągnięciach w sporcie mogą stać się rzeczywistością. To zwycięstwo to efekt pracy całego zespołu, determinacji, umiejętności i poświęcenia. Niech ta historia będzie przypomnieniem, że granice są do przekraczania, a każda chwila na boisku może napisać nowy rozdział w historii sportu.

Bramki: Adriano Lemos 5, Claudinho 10, 10, Tomasz Kriezel 12, Victor López 20, Sebastian Grubalski 25, Martin Doša 25, Pedrinho 40

Constract: 33. Víctor López - 10. Claudinho, 12. Pedro Silva, 13. Tomasz Kriezel, 26. Jakub Raszkowski oraz 2. Hubert Zadroga - 5. Kacper Sendlewski, 6. Paweł Kaniewski, 7. Adriano Lemos, 8. Everton, 9. Mateusz Mrowiec, 29. Maciej Jankowski, 88. Sebastian Grubalski, 99. Martin Doša.

Ísbjörninn: 1. Jaizkibel Roa Argote. 6. Rui Pereira, 7. Ricardo Joao Magalaes Dias, 8. Orats Reta, 9. Mateusz Lis oraz 12. Marcio Jose Caetano Vieira, 22. Kamil Twardowski - 2. Andrzej Gawroński, 3. Cristiano Domingues Matias, 5. Unai Fernandez De Retana Abasolo, 10. Ronald Olguín, 11. Bruno Jose Paiva Teixeira, 17. Fabio Andre Santos Ribeiro, 18. Guðmundur Sindri Hafliðaso.

Sędziowali: Péter Zimonyi (Węgry), Gordon Mccabe (Szkocja).

W sobotę zapraszamy państwa na ostatnie mecze, które odbędą się na lubawskiej hali:

14:00 Isbjorninn – Utleira
17:30 KSC Lubawa – FC Prishtina 01

Patronat nad wydarzeniem objął Starostwa Iławski Bartosz Bielawski.

Tekst i zdjęcia: Sylwester Kasprowicz