Elbląg gościł finalistów "Licealiady"

Elbląski Szkolny Związek Sportowy
Elbląski Szkolny Związek Sportowy.
W minionym tygodniu Elbląski Szkolny Związek Sportowy był organizatorem aż trzech finałów wojewódzkich w grach zespołowych. Zachęcamy do zapoznania się z ich wynikami.

W pierwszym z nich, Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych „Licealida", w hali CSiB o prymat w województwie rywalizowali piłkarze ręczni. Sukces zanotowała drużyna VIII Liceum Ogólnokształcącego z Olsztyna pokonując w finale 20:10 team Zespołu Szkół Mechanicznych. Trzon mistrzowskiego zespołu stanowili piłkarze ręczni II-ligowego Szczypiorniaka, a także brązowi medaliści Mistrzostw Polski juniorów. Trzeci był Zespół Szkół nr 1 ze Szczytna, a na czwartym miejscu uplasowała się drużyna Liceum Ogólnokształcącego z Olecka.

Następnie rozgrywano dwa finały „Licealiady” w unihokeju. Wyłonione po serii eliminacji drużyny chłopców (8 zespołów) rywalizowały na parkiecie hali MOS przy ul. Kościuszki. Mistrzostwo zdobyli unihokeiści z Zespołu Szkół Zawodowych z Morąga pokonując w finale 3:0 drużynę Zespołu Szkół z Pasłęka. Brązowe medale wywalczył Zespół Szkół Budowlanych z Braniewa wygrywając 4:0 z IV Liceum Ogólnokształcącym z Elbląga.

W tym samym czasie w hali IV LO przy ul. Sienkiewicza toczyły się unihokejowe mecze finału „Licealiady” z udziałem ośmiu zespołów dziewcząt. W finale zmierzyły się dwie drużyny z Morąga, a mistrzowski laur wywalczył Zespół Szkół Zawodowych skromnym zwycięstwem 1:0 nad Zespołem Szkół Ogólnokształcących. Z brązowego medalu cieszyły się elblążanki z IV Liceum Ogólnokształcącego, które w decydującym o miejscu w finale meczu pokonały 5:0 zespół Liceum Ogólnokształcącego z Braniewa.

Wszystkie zespoły uczestniczące w finałach „Licealiady” otrzymały dyplomy, miejsca na podium uhonorowane zostały medalami, a cztery najlepsze drużyny odebrały puchary.