Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Błażej Poboży: Sukces w uregulowaniu Statusu Zwierząt w Służbach Mundurowych

Sylwester Kasprowicz
Sylwester Kasprowicz
W ostatnich czterech latach Błażej Poboży, pełni funkcję w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uważa uregulowanie statusu zwierząt w służbach mundurowych za jeden ze swoich największych sukcesów. To zdecydowane działanie ma na celu zwiększenie ochrony i wsparcia dla czworonożnych towarzyszy, którzy pełnią ważną rolę w różnych dziedzinach bezpieczeństwa publicznego.

W niedawnej rozmowie z druhną i druhami z Ochotniczych Straży Pożarnych "Pomoc Maltańska" w Klebarku Wielkim, Poboży podkreślił konieczność rozszerzenia obowiązującej ustawy. Jego plany obejmują objęcie regulacjami także psów służących w Ochotniczych Strażach Pożarnych, co byłoby krokiem naprzód w zakresie zabezpieczenia tych nieocenionych partnerów w służbie.

W kluczowej części dyskusji, Błażej Poboży zadeklarował wsparcie dla Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z OSP Klebark Wielki, która jest jedyną na Warmii i Mazurach taką grupą. Obiecując pomoc finansową i logistyczną, Poboży nie tylko podkreślił ich ważną rolę w społeczności, ale również wskazał konkretne kroki mające na celu zwiększenie ich efektywności.

W trakcie spotkania Błażej Poboży wyraził również zobowiązanie do wspierania jednostek w pozyskiwaniu używanych pojazdów do przewozu psów. - Zdaję sobie sprawę, że odpowiedni środek transportu odgrywa kluczową rolę w mobilności i skuteczności działań ratunkowych z udziałem zwierząt – mówi Błażej Poboży.

Błażej Poboży zakończył spotkanie pełen nadziei na przyszłość, podkreślając, że chce kontynuować swoje zaangażowanie w kolejnej kadencji. - Moje plany obejmują dalszą pracę nad rozszerzeniem ustawy, by objąć nią regulacje dotyczące psów w Ochotniczych Strażach Pożarnych, co z pewnością przyczyni się do poprawy warunków pracy i bezpieczeństwa tych niezastąpionych partnerów w służbie – podsumowuje Błażej Poboży.

Tekst: Sylwester Kasprowicz
Zdjęcia: Prywatny Profil Błażej Poboży

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warminskomazurskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto