Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bajkowe Mikołajki w Rybnie! Bawili się i pomagali w słusznej sprawie! (ZDJĘCIA)

Sylwester Kasprowicz
Sylwester Kasprowicz
W środę, 6 grudnia 2023 roku o godz. 16:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybnie odbyły się Bajkowe Mikołajki dla dzieci połączone z akcją charytatywną dla chorej na nowotwór Aniki Józefowicz. Imprezę zorganizowali: grupa „W Rękach Młodych” Zespół Szkół w Rybnie, OSiR Rybno, Gmina Rybno we współpracy z Szkołą Podstawową w Rybnie, firmą Eurostyl Rybno oraz Zakładem Usług Leśnych – Jana Rozentalskiego.
Izabela Cichorska

Podczas Bajkowych Mikołajek organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji: siedem dmuchanych urządzeń, było też 6 żywych maskotek tj. Królik Berry, Myszka Miki, Panda czy Świnka Peppa. Dodatkowo był pokaz sprzętu strażackiego dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej z Truszczyn. Była też fotobudka, pokaz robotów Photon, pokaz sztuczek z kostką Rubika czy malowanie twarzy i robienie tatuaży. Organizatorzy przygotowali też kawiarenkę, w której można było zakupić pyszne ciasto, ciasteczka, herbatę, soczki czy grochówkę, a także wata cukrowa. Kulminacyjnym momentem było oczywiście spotkanie z Świętym Mikołajem, który chętnie pozował do zdjęć w obecności Myszka Miki czy białej Pandy.

Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie zamieniła się w bajkowe miejsce rozrywki, gdzie każdy mógł pomóc w walce z nowotworem koleżance pochodzącej z Rybna. Wrzucając datki do puszek, cały zebrany dochód zostanie przekazany na leczenie dla Aniki Józefowicz, która zmaga się z nowotworem.

Izabela Cichorska

Podczas eventu udało się zebrać:
- kawiarenka 3 176, 10 zł
- wstępy 2 830 zł
- kiermasz w SP Rybno 294, 15 zł

Łącznie: 6 300, 25 zł

Dziękujemy serdecznie! A jeżeli Ty chcesz wpłacić datek dla Aniki mamy dla Ciebie link do jej zbiórki: https://zrzutka.pl/hz8u56

Podziękowania:

- Chcielibyśmy jako organizacja „W Rękach Młodych” serdecznie podziękować na samym początku wolontariuszom z Zespołu Szkół w Rybnie oraz Szkoły Podstawowej w Rybnie, którzy przez cztery godziny dbali o porządek oraz bezpieczeństwo dzieci, pod czujnym okiem druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Truszczynach. Zajmowali się kwestiami organizacyjnymi a na koniec sporządzili protokół z zebranych funduszy dla Aniki. W tym miejscu należą się także podziękowania dla ich wspaniałych opiekunów: Ani Ćwiek, Sylwii Kalinowskiej oraz Ewy Golder, które wsparły naszą inicjatywę i pomogły przy organizacji. Dodatkowo dziękuję też Joannie Gawlik, Aleksandrze Libert, Barbarze Cichorskiej oraz Marioli Dombrowskiej, które zajęły się kiermaszem, gdy najbardziej tego potrzebowaliśmy – serdeczne dzięki. Podziękowania dla Małgorzaty Urbańskiej oraz Wiolety Ślubowskiej za pokaz robotów Photon, instrukcje oraz czas poświęcony dla dzieci. Dziękuję serdecznie Kindze Lendzion za wielką pomoc przy dokumentacji organizacyjnej.

Izabela Cichorska

- Dziękuje serdecznie naszym darczyńcom, którzy dołożyli się finansowo do zorganizowania naszych Mikołajek: Magdalenie i Łukaszowi Witkowskim (Firma Eurostyl), Janowi Rozentalskiemu (Zakład Usług Leśnych), Tomaszowi Węgrzynowskiemu (Wójt Gminy Rybno), Robertowi Szajowi (Fundacja Nicolaus Copernicus), Agnieszce i Jarosławowi Labickim (Firma Usługowo - Budowlana), a także Hannie Bem (OSiR Rybno) i Piotrowi Kornatowskiemu (Przewodniczący Rady Gminy Rybno) za pomoc w organizacji tego wspaniałego eventu.

- Dziękuję serdecznie Dj Kalinowi – Karolowi Kalinowskiemu, który w celu charytatywnym dołożył swoją cegiełkę w formie fotobudki, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Dziękuję serdecznie Łukaszowi Truszczyńskiemu za niesamowity pokaz kostką Rubika oraz druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Truszczynach za pokaz sprzętu strażackiego oraz czuwanie nad bezpieczeństwem. Dziękuję Anicie Ziółkowskiej za oprawę graficzną oraz Marcinowi Ostrowskiemu za udokumentowanie Mikołajek. Dziękuję serdecznie Agnieszce Labickiej oraz jej córkom i Mai Rozentalskiej za czterogodzinne malowanie małych buziek.

Izabela Cichorska

- Była pyszna grochówka i herbata dzięki Marii Kozłowskiej – Sołtys wsi Truszczyny oraz Marii Raczyńskiej (Restauracja Świtezianka). Były ciasta, ciasteczka i babeczki dzięki mieszkańcom gminy Rybno i nie tylko: Dom Seniora w Rybnie, Klub Seniora w Jeglii oraz Hartowcu, Agnieszka Szulc (Sołtys wsi Tuczki), Maria Zabłotna, Ewa Dembkowska, Joanna Gawlik, Sylwia Kalinowska, Beata Ligman, Ewa Januszewska, Barbara Cichorska, Martyna Zembrzuska – to była uczta dla podniebienia. Dziękuję serdecznie Mirosławowi Muzińskiemu (Stowarzyszenie Żabianka), który znakomicie wcielił się w rolę Świętego Mikołaja oraz pracownikom OSiR-u w Rybnie, którzy znakomicie przygotowali salę na to wydarzenie.

- No i na koniec pragnę serdecznie podziękować mojej wspaniałej ekipie – Piotrowi Zabłotnemu, Zuzannie Zwolińskiej i Izabeli Cichorskiej, bez której nie dałbym rady ogarnąć tego wszystkiego.

Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia niebawem – Sylwester Kasprowicz!

Zdjęcia: Izabela Cichorska
Opracował: Sylwester Kasprowicz

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warminskomazurskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto