MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Artystyczne wyróżnienia od prezydenta Olsztyna

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, osobiście wręczył stypendia utalentowanym twórcom z regionu Warmii i Mazur. W tym roku pięć osób zostało uhonorowanych, wyłonionych spośród rekomendowanych kandydatów przez Komisję Kultury Rady Miasta Olsztyna.

Od 2001 roku samorząd Olsztyna regularnie przyznaje stypendia osobom zaangażowanym w twórczość artystyczną, promocję kultury oraz opiekę nad dziedzictwem kulturowym. W bieżącym roku napłynęło 18 wniosków o wsparcie dla twórców, o łącznej wartości prawie 300 tys. zł.

Jestem bardzo zadowolony, że w naszym mieście mamy tak utalentowanych stypendystów, którzy odnoszą sukcesy w wymagających dziedzinach sztuki - podkreśla prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Życzę im, aby to wsparcie przyczyniło się do rozwoju ich talentu i pasji, umożliwiając im jeszcze częstsze prezentowanie efektów ich pracy nie tylko lokalnie, ale również na arenie ogólnopolskiej czy międzynarodowej.

Spośród 18 złożonych wniosków, najwięcej dotyczyło muzyki (6) oraz literatury, fotografii, teatru i filmu (5). Ostateczne wsparcie trafiło do pięciorga artystów z Olsztyna:

  • Macieja Millera (reżysera, operatora filmowego) - na realizację kampanii festiwalowej do filmu dokumentalnego "Mój Wujek Leszek";
  • Gabrieli Sidorowicz (skrzypaczki) - na zakup smyczka i akcesoriów skrzypcowych, koszty eksploatacji instrumentu, uczestnictwo w konkursach krajowych i międzynarodowych oraz kursach skrzypcowych;
  • Julii Deptuły (malarki, artystki sztuk wizualnych, animatorki kultury) - na realizację cyklu malarskiego, poświęconego zjednoczeniu człowieka ze światem natury;
  • Kingi Łotysz (tancerki) - na pokrycie części kosztów studiów tanecznych w Northern School of Contemporary Dance w Leeds (Wielka Brytania);
  • Mikołaja Plaszewskiego (klarnecisty) - na zakup czytnika nut w formacie A4 z etui oraz uczestnictwo w XI Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie.

Dotychczasowe stypendia artystyczne przyznawane przez Prezydenta Olsztyna trafiły już do ponad 400 twórców ze stolicy Warmii i Mazur.

od 7 lat
Wideo

NATO na Ukrainie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warminskomazurskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto