MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs: „Policjant, który mi pomógł” Policja poddaje się społecznej ocenie

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Policja
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

https://policja.pl/pol/aktualnosci/216616,Konkurs-Policjant-ktory-mi-pomogl.html

Działania Policji często budzą emocje w społeczeństwie, a ich odbiór zależy od wielu czynników, takich jak kontekst działań, stosowane metody i środki, skuteczność działania, a także ogólny poziom zaufania do policji w danym społeczeństwie.

W społeczeństwach demokratycznych, Policja powinna działać w sposób legalny, etyczny i proporcjonalny, a jej celem powinno być zapewnienie bezpieczeństwa publicznego i ochrona praw obywateli. W przypadku działań Policji, które naruszają prawa obywateli lub są nieracjonalne, może pojawić się krytyka ze strony społeczeństwa, co może prowadzić do zmniejszenia zaufania do policji.

Dlatego ważne jest, aby Policja działała w sposób przejrzysty i odpowiedzialny, a także aby współpracowała z społeczeństwem i uwzględniała jego potrzeby i oczekiwania. Odpowiednie szkolenie dla funkcjonariuszy Policji w zakresie stosowania odpowiednich metod i narzędzi, a także kontrola nad działaniami Policji, mogą pomóc w zapewnieniu pozytywnego odbioru działań policji przez społeczeństwo.

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej Policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób.

Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród społeczeństwa, a funkcjonariusze Policji, którzy w ocenie społecznej przyczynili się do budowania lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze zasługują na wyróżnienie.

Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Zgodnie z Regulaminem Konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym dostępnym na niniejszej stronie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2022 r.

Laureatów konkursu wybiera Komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Podczas wyłaniania Laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

źródło: KG Policji/red.

od 7 lat
Wideo

NATO na Ukrainie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warminskomazurskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto