Olsztyn jest przyjazny pszczołom Olsztyn jest przyjazny pszczołom

Olsztyn jest przyjazny pszczołom (© Pixabay.com)

Stolica Warmii i Mazur przyłączyła się do specjalnego programu. Zobowiązała się tym samym wspierać ochronę owadów pszczołowatych.

Praktycznie wszystko zależy od nich. Można powiedzieć - robią robotę. Dlatego tak istotne jest dbanie o pszczoły.

- Prawie 80 proc. roślin występujących w Polsce jest zapylana przez owady - informują organizatorzy akcji. - Gdyby nie pszczoły, te rośliny nie mogłyby się rozmnażać. Spośród 100 gatunków roślin uprawnych, które zapewniają 90 proc. żywności na świecie, aż 71 jest zapylanych przez pszczoły.

W stolicy Warmii i Mazur w lipcu w Parku Centralnym zorganizowane zostało śniadanie na trawie. Przy jego okazji prezentowana była specjalna bajka o ochronie pszczół. Od września w części szkół dzięki wykorzystaniu specjalnej bazy wiedzy przygotowywane będą lekcje o tej tematyce. Dotychczas powstawały także hotele dla pszczół, m.in. w Parku Kusocińskiego i w Parku Jakubowo.

Spośród 470 gatunków owadów pszczołowatych żyjących w Polsce, wyginięciem zagrożone są 222. Brak pożywienia jest jedną z głównych tego przyczyn.


Zobaczcie też: Pszczoły w Warszawie? „Miejski miód jest najlepszy”. Na dachach biurowców powstają ule


Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!