Indykpol AZS Olsztyn przegrał z Cerrad Czarni Radom 0:3

/W.Ł./, (AIP)
Indykpol AZS Olsztyn przegrał u siebie z Cerrad Czarni Radom 0:3 (22:25, 21:25, 18:25).

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 0:3

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 0:3 (22:25, 21:25, 18:25)

AZS Olszyn: Dobrowolski 1, Adamajtis 15, Bednorz 9, Ogurcak 5, Hain 6, Zniszczoł 8, Potera (libero) oraz Zatko, Cabral, Łuka.

Cerrad Czarni: Kampa 2, Oivanen 15, Żaliński 15, Westphal 14, Pliński 8, Ostrowski 2, Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Bołądź.

W meczu kończącym 24. kolejkę PlusLigi, siatkarze Cerrad Czarnych Radom pokonali w Olsztynie miejscowy AZS 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Wojciecha Żalińskiego, przyjmującego radomskiego zespołu.
Pierwszy set przebiegał cały czas po dyktando radomskiego zespołu. Podopieczni trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia na pierwszą przerwę techniczną schodzili z przewagą trzech punktów (8:5) po tym jak kontrę skończył Wojciech Żaliński. Na drugiej przerwie technicznej także nasz zespół prowadził trzema punktami (16:13). Ten punkt zdobył najlepszy na parkiecie w pierwszym secie Dirk Westphal. Pod koniec tej partii gospodarze zbliżyli się na dwa punkty (22:20) dla radomianie nie dali sobie odebrać wygranej. 25 punkt atakiem z lewego skrzydła zdobył Wojciech Żaliński.

W drugim secie przewaga radomian była jeszcze bardziej wyraźna. Na pierwszej przerwie Cerrad Czarni prowadzili 8:5, ale z każdą piłką nasza drużyna uciekała rywalom. Bardzo dobrze funkcjonował blok. Na drugą przerwę schodzili z wynikiem 16:11. Radomianie grali dobrze i nie mieli w swoich szeregach słabych punktów. Przy stanie 17:11, AZS zdobył kilka punktów i przy stanie 17:14 trener Robert Prygiel wziął czas. Po czasie punkt atakiem po prostej zdobył Mikko Oivanen, a za moment po kontrze punkt zdobył Wojciech Żaliński. Radomianie spokojnie dograli tego seta i wygrali go bardzo pewnie do 21. Podobnie jak pierwszego seta, także i drugiego zakończył Wojciech Żaliński.

Trzeciego seta lepiej zaczęli olsztynianie i oni prowadzili 4:2, ale po po kontrze Wojciecha Żalińskiego radomianie schodzili na pierwszą przerwę z prowadzeniem 8:6. Na drugiej przerwie przewaga radomian była jeszcze większa, bo aż 16:11 po ataku ponownie Wojtka Żalińskiego. Z każdą piłka przewaga powiększała się i ostatecznie nasza drużyna wygrała do 18.

Już w piątek radomianie zagrają kolejny swój mecz w PlusLidze. 13 lutego we własnej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu przy ulicy Narutowicza 9 podejmować będą AZS Politechnikę Warszawa.

Więcej o sporcie na stronie: Sport z warmińsko-mazurskiego

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani